تبلیغات
حزب الله هم الغالبون - رهبر معظم انقلاب در جمع علماء و روحانیون كرمانشاه:
حزب الله هم الغالبون
با ولایت زنده ایم
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 مهر 1390 توسط سرباز ولایت.رضا کردی | نظرات ()

نباید از دشواریهای كار بهراسید بلكه همواره باید به سراغ كارهایی رفت كه به ظاهر محال و نشدنی است.

حضرت امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی امشب (چهار شنبه ) در دیدار علماء، فضلاء ، روحانیون و طلاب شیعه و اهل تسنن استان كرمانشاه، با اشاره به موج سوم گرایش به اسلام بعد از حركتهای اخیر منطقه و جنبش ضد سرمایه داری در غرب ، وظیفه روحانیت را مضاعف دانستند و تأكید كردند: امروز كه سخن جمهوری اسلامی مبنی بر بی نتیجه بودن نظام ماركسیستی تحقق یافته و در مورد نظام سرمایه داری نیز در حال تحقق است ،  علماء و روحانیون باید با استفاده از مبانی مستحكم عقلی و متناسب با نیازهای روز، معارف منطقی و ریشه دار اسلام را برای مشتاقانی كه در سراسر دنیا، در حال افزایش است، ارائه كنند.

رهبر انقلاب اسلامی روحانیون را به كسب آمادگی های معنوی و علمی برای ورود به عرصه های جدید و سخت توصیه كردند و افزودند: نباید از دشواریهای كار بهراسید بلكه همواره باید به سراغ كارهایی رفت كه به ظاهر محال و نشدنی است.
حضرت امام خامنه ای، پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین پیروزی بزرگترین انقلاب دوره كنونی در مصر را از اتفاقات بظاهر محال دانستند و افزودند: روحانیت در تبلیغ دین و انجام وظیفه باید اهداف بزرگ را مد نظر قرار دهد.
ایشان كسب آمادگی برای مقابله با شیوه های تهاجم مخالفان دین اسلام را از جمله ضروریات ورود به عرصه اهداف بزرگ خواندند و تأكید كردند: امروز مخالفان از سخت افزارها و نرم افزارهای مدرن برای تهاجم به اسلام و ایجاد شبهه افكنی در میان جوانان استفاده می كنند كه باید برای مقابله با آنها، از شیوه ها و روشهای متناسب با نیازهای نسل جوان استفاده كرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی یكی از روشها برای تضعیف اسلام است افزودند: علمای شیعه و اهل سنت باید به شدت مراقب توطئه‌ها باشند و با برگزاری جلسات مشترك و همكاری با یكدیگر راههای مقابله با طراحی های مخالفان را بیابند.
حضرت امام خامنه ای مقابله با تكفیری ها را یكی از وظایف علمای شیعه و اهل سنت برشمردند و با اشاره  به وظیفه مهم روحانیت برای تبلیغ خاطر نشان كردند: بهترین روش برای تبلیغ شناخت مخاطب و آماده كردن مطالب مورد نیاز او، با زبان روز است.
ایشان با تأكید بر لزوم ارائه مستدل و منطقی معارف اسلامی به منظور تأثیرگذاری در لایه های عمیق ذهن مخاطب افزودند: یكی دیگر از وظایف روحانیون، حضور در مسائل اجتماعی است كه باید همراه با اخلاق، نصیحت و ارائه طریق باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با تقسیم بندی امواج گرایش به اسلام در دنیا به سه مقطع ،خاطر نشان كردند: موج اول گرایش به اسلام، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و موج دوم نیز بعد از شكست نظام ماركسیستی شكل گرفت.
حضرت امام خامنه ای حركتهای مردمی اخیر در منطقه و مأیوس شدن مردم غرب از نظام سرمایه داری را موج سوم گرایش به اسلام دانستند و تأكید كردند: در چنین شرایط حساس و سرنوشت سازی، روحانیت اسلام، باید به سلاح معنویت و علم مجهز باشد تا بتواند معارف دین را با استفاده از كتاب و سنت بصورت عقلانی و قابل فهم برای نسل امروز ارائه كند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علمای دینی بزرگ كرمانشاه و حضور خانوادهای علمی بزرگ در این استان، از مقام علمی و معنوی شهید محراب آیت الله اشرفی و برخی علمای بزرگ كرمانشاه تجلیل كردند.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه كرمانشاه با اشاره به سابقه دینی مردم این استان و حضور علماء و شخصیت های دینی برجسته در كرمانشاه گفت: در استان كرمانشاه زمینه گسترش مدارس دینی و تربیت علمای بزرگ همچنان وجود دارد كه نیازمند بر طرف شدن برخی مشكلات است.
آیت الله ممدوحی نماینده مردم استان كرمانشاه در مجلس خبرگان نیز در سخنانی با اشاره به معارف عقلانی و منطقی دین اسلام كه از كتاب و سنت استخراج شده است، گفت: حوزه های علمیه نقش اساسی را در ارائه الگوی مدیریتی فقه اسلامی، براساس نیازهای روز دارند.


برچسب ها: رهبر معظم انقلاب در جمع علماء و روحانیون كرمانشاه:، دیدار روحانیون کرمانشاهی با امام خامنه ای، سفر امام خامنه ای به کرمانشاه،
درباره وبلاگ
اول از همه شادی روح امام و شهدا صلوات.
سلام.امیدوارم از مطالب بهره کافی رو ببرید.تلاش ما در جهت آنست که پلی باشیم در مسیر رسیدن به حق و حقیقت و این نیازمند یاری بازدید کنندگانست.لطفا مطالب پیشنهادی خودتونو به ما بدید تا به اونها بپردازیم.یا علی
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
سخن یار


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ