تبلیغات
حزب الله هم الغالبون - پیام حضرن امام خامنه ای (مدظله)به همایش مبارزه جهانی با تروریزم
حزب الله هم الغالبون
با ولایت زنده ایم
نوشته شده در تاریخ شنبه 4 تیر 1390 توسط سرباز ولایت.رضا کردی | نظرات ()


امریكا و انگلیس و برخی دولت‌های غربی دیگر، با پرونده‌ی سیاه و محكوم‌كننده‌ی خود در رفتارهای تروریستی، داعیه‌ی مبارزه با تروریسم را نیز به ادعاهای گزاف خود افزوده‌اند. تروریست‌هایی كه در دهه‌ی 1360 هزاران نفر را بی‌رحمانه به خاك و خون كشیدند و از جمله در یك حادثه 72 نفر از نخبگان علمی و سیاسی و مسئولان بلند‌پایه‌ی كشور، و در حادثه‌ای دیگر، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر كشورمان را به شهادت رساندند، اكنون در حمایت دولت‌ها و دولتمردان اروپایی و زیر حمایت آنان زندگی می‌كنند.
با چنین رفتارهایی، ادعای مبارزه با تروریسم، بسی وقاحت‌آمیز است.

3/4/1390

پیام به همایش بین‌المللی مبارزه جهانی با تروریسم

حضرت امام خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز به كار همایش مبارزه جهانی با تروریسم، با اشاره به سابقه قدرت‌های سلطه‌گر در اقدامات تروریستی و حمایت از رژیم تروریستی صهیونیست و سیاهه بلند بالای آنها در پشتیبانی مالی و تبلیغاتی از تروریست‌های سازمان‌یافته و در عین حال ادعای مبارزه با تروریسم، تاكید كردند: یكی از كارهای اساسی نشست كنونی، تعریف روشن و دقیق از تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران مبارزه با این پدیده شیطانی را تكلیفی تخلّف‌ناپذیر برای خود می‌داند و تلاش در راه این مبارزه بزرگ را با قدرت ادامه خواهد داد.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به همایش مبارزه جهانی با تروریسم، كه در افتتاحیه این مراسم توسط
دكتر علی‌اكبر ولایتی قرائت شد، به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
میهمانان گرامی، حضار محترم! از شما كه برای بررسی یكی از پدیده‌های مصیبت‌بار كنونی بشر یعنی تروریسم گرد آمده‌اید تشكر می‌كنم و به شما خوش‌آمد می‌گویم. این بررسی‌ها كه بی‌شك باید ادامه یافته و به عزمی آگاهانه و تلاشی صادقانه در جامعه‌ی جهانی منتهی شود، خواهد توانست گامی اساسی در مهار تروریسم و نجات بشر از این پدیده‌ی دردناك باشد انشاءالله. ما با اعتماد به هدایت و كمك الهی، امیدوارانه این كار  را پی می‌گیریم و با همراهی همه‌ی دلسوزان صادق و احساس‌كنندگان مسئولیت به پیش خواهیم رفت.
تروریسم پدیده‌ای تازه و محصول دوران‌های اخیر نیست، ولی پیدایش سلاح‌های هولناك و آسان‌شدن كشتارهای جمعی و فاجعه‌بار، این پدیده‌ی زشت را صدها برابر مهیب‌تر و خطرناك‌تر كرده است.
نكته‌ی مهم و تكان‌دهنده‌ی دیگر، محاسبات شیطانی قدرت‌های مسلّطی است كه بهره‌برداری از تروریسم را به مثابه‌ی ابزاری برای رسیدن به هدف‌های نامشروع، وارد چرخه‌ی سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود كرده‌اند.
حافظه‌ی تاریخی ملت‌های منطقه‌ی ما هرگز فراموش نخواهد كرد كه دولت‌های استعمارگر چگونه برای غصب فلسطین و فراری دادن ملت مظلوم آن از خانه و كاشانه‌ی خود، گروه‌های تروریستی جرّاری مانند آژانس بین‌المللی صهیونیزم و بیش از ده گروه مشابه دیگر را سازماندهی كردند و فاجعه‌ی دیریاسین و نظائر آن را پدید آوردند.
رژیم صهیونیستی از آغاز پیدایش خود تا امروز نیز علناً به رفتارهای تروریستی در درون و بیرون فلسطین ادامه داده و بیشرمانه آنها را اعلام هم كرده است. سردمداران قبلی و كنونی رژیم صهیونیستی، آشكارا به تاریخ تروریستیِ خود و حتی در مواردی به شركت خود در عملیات ترور، افتخار می‌كنند.
نمونه‌ی دیگر، رژیم ایالات متحده‌ی امریكا است كه در چند دهه‌ی اخیر، سیاهه‌ی بالابلندی از رفتارهای تروریستی و نیز پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از تروریست‌های سازمان‌یافته در كشورهای این منطقه، پدید آورده است. حملات مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین به خانوارهای بی‌دفاع در روستاها و مناطق محروم در افغانستان و پاكستان كه بارها جشن عروسی آنها را به عزا مبدّل كرده است، جنایات بلك واتر در عراق و كشتار شهروندان و نخبگان عراقی، كمك به گروه‌های بمب‌گذار در ایران و عراق و پاكستان، ترور دانشمندان هسته‌ای در ایران با همكاری موساد، سرنگون كردن هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس و كشتن حدود سیصد كودك و مرد و زن مسافر .. گوشه‌هایی از این سیاهه‌ی ننگین و فراموش‌نشدنی است.
امریكا و انگلیس و برخی دولت‌های غربی دیگر، با پرونده‌ی سیاه و محكوم‌كننده‌ی خود در رفتارهای تروریستی، داعیه‌ی مبارزه با تروریسم را نیز به ادعاهای گزاف خود افزوده‌اند. تروریست‌هایی كه در دهه‌ی 1360 هزاران نفر را بی‌رحمانه به خاك و خون كشیدند و از جمله در یك حادثه 72 نفر از نخبگان علمی و سیاسی و مسئولان بلند‌پایه‌ی كشور، و در حادثه‌ای دیگر، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر كشورمان را به شهادت رساندند، اكنون در حمایت دولت‌ها و دولتمردان اروپایی و زیر حمایت آنان زندگی می‌كنند.
با چنین رفتارهایی، ادعای مبارزه با تروریسم، بسی وقاحت‌آمیز است.
امریكا و دولت‌های اروپایی دنباله‌رو آن، در همین حال، گروه‌های مبارز فلسطینی را كه به مبارزه‌‌ای مظلومانه برای نجات سرزمین خود مشغولند، تروریست می‌نامند. این تعریف اغواگر از تروریسم، یكی از پایه‌های اصلیِ مشكل تروریسم در جهان كنونی است.
در نظر سردمداران نظام سلطه، تروریسم عبارت است از هرآنچه منافع نامشروع آنان را تهدید كند. آنان مبارزانی را كه از حق مشروع خود در مقابله با اشغالگر و مداخله‌گر استفاده می‌كنند، تروریست می‌دانند ولی هسته‌های خبیث و مزدور خود را كه بلای جان و امنیت مردم بی‌گناه‌اند، تروریست نمی‌شناسند.
یكی از كارهای اساسی نشست كنونی شما می‌تواند تعریف روشن و دقیق از تروریسم باشد.
ما با تكیه بر تعالیم اسلام كه كرامت انسانی یكی از سرلوحه‌های آن است و كشتن یك انسان بی‌گناه در آن به مثابه‌ی قتل همه‌ی انسان‌ها به شمار می‌رود، و به عنوان ملتی كه در سه دهه‌ی گذشته متحمل خسارت‌های سنگین از تروریسم خشن شده است، مبارزه با این پدیده شیطانی را تكلیفی تخلف‌ناپذیر برای خود می‌دانیم و تلاش در راه این مبارزه‌ی بزرگ را با قدرت ادامه خواهیم داد بحول الله و قوته.

والسلام علیكم و علی عبادالله العالمین
سیدعلی خامنه‌ای
3/تیرماه/1390برچسب ها: پیام امام خامنه ای به همایش جهانی مبارزه با تروریزم، متن پیام امام خامنه ای به همایش مبارزه با تروریزم، آغاز همایش با پیام رهبر انقلاب،
درباره وبلاگ
اول از همه شادی روح امام و شهدا صلوات.
سلام.امیدوارم از مطالب بهره کافی رو ببرید.تلاش ما در جهت آنست که پلی باشیم در مسیر رسیدن به حق و حقیقت و این نیازمند یاری بازدید کنندگانست.لطفا مطالب پیشنهادی خودتونو به ما بدید تا به اونها بپردازیم.یا علی
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
سخن یار


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ